Odborné odpovědi na časté dotazy

Sepsali jsme odpovědi na vaše nejčastější otázky. Odpovídá na ně řemeslný švec a zakladatel TARA sandals. Pokud nějaká odpověď nebude dostatečná nebo odpověd na své otázky nenajdeš, napiš na mail, rádi ti odpovíme!

Výběr sandálů

Ano určitě jsou. Sandály jsou otevřená obuv, která nelimituje chodidla jakýchkoliv rozměrů. Navíc si je uvážeš k chodidlu jednoduše pomocí video návodu a na míru. Pokud, si chceš být jistá s výběrem velikosti, použij video návod na zaměření chodidel. Získáš tak jasnou odpověď. Stačí porovnat s naší tabulkou velikostí, kde najdeš rozsah délky i šířky chodidel.

Osvědčená metoda, která nikdy za celou existenci TARA sandals neselhala, je využít naše video, které je přiloženo v detailu produktu každého sandálu na našich stránkách. Změříte si chodidlo pomocí tohoto video návodu a pak porovnáte tabulku velikostí (opět přiloženo u sandálů). Pokud si i přesto nejste jistí, nejlepší máte poslat tento obkres na náš email a my vždy rádi poradíme!

Uzlík je součástí sandálu, díky němu drží provázek pod sandálem. Nemůsíš se bát, nebude tě tlačit. Sandál se po pár použití vytvaruje tak, že uzlík se schová. Máš totiž mezi palcem a ukazováčkem mezeru, a sandál z kůže se vytvaruje skoro jako "zdravotní sandály" které známe z lékárny :-). Kožený uzlík se navíc splacatí velmi rychle - obvzlášť když projdeš vlhkou trávou nebo kaluží. Třísločiněná kůže se totiž pěkně tvaruje za vlhka. 

Konstrukce sandálu je soběstačná, jednoho dne se uzlík rozchodí. Stačí udělat uzlík nový. U technické tkanice uzlík vydrží víc, protože je navíc trochu zatavený nad ohněm - takovou úpravu můžeš svým uzlíkům dělat doma taky! 🙂

Tkanice mají 1,5 metru na každé noze, na základní úvazy to stačí vždy. U tenkých a středně tenkých lýtek to je dost i na obmotání okolo.

Každý sandál má na sobě již dle obrázku namotanou tkanici, tak aby byl nositelný již z krabice. Máš tedy jistotu, že získáš barvy sandálu přesně podle fotky. Pokud toužíš i po dalších barvách kožené nebo technické tkanice, je třeba si ji do objednávky přidat. Tkanici si pak můžeš převázat a víš, že máš vždy náhradní připravené.

Kůže je zpracována třísločiněným způsobem (není to tedy chromem činěná kůže), a tak má přírodní vlastnosti. Navíc je měkčená a broušená. Měkčená proto, aby celý sandál byl ohebnější. A broušená proto, aby chodidlo na sandálu neklouzalo. Broušená kůže je hladká a příjemná na dotek.

Hlavně bez stresu a emocí! Jsme tu proto, abychom vám pomohli. Napiš nebo zavolej na náš kontakt a my ti zkusíme sandály vyrobit nebo překontrolujeme sklad a nějaké najdeme! 

Většina TARA sandals jsou k dispozici skladem, stejně jako tkanice a další doplňky. Když jsem začínal s TARA sandals, vyráběl jsem je všechny na míru - a to po dobu cca 3 let. Nasbíral jsem tak stovky nákresů chodidel. Díky tomu jsem mohl vyrobit univerzální tvar. S radostí můžu říct, že ze zkušeností za posledních 6 let, sedí univerzální tvar 95% zákazníků! I tak máš ovšem možnost zakoupit DIY sadu pro výrobu na míru.

Ano - je možné si vyrobit na míru sandál pomocí našeho video návodu a tištěného návodu. Když si objednáš celou sadu na výrobu, získáš tak vše co potřebuješ. Můžeš ze sady vyrobit obrovskou pánskou sandál, nebo dokonce z jedné sady dva páry dětských velikostí.

Video návod máme na stránkách a provede tě celou výrobou. Zvládne to opravdu každý!

Péče o sandály a šňůrky

O sandály doporučujeme pečovat pomocí našich přípravků, mají v sobě olej ale i desinfekci. Jelikož kůže sandálu sesychá a špiní se od chodidel, je dobré ji vyživit a zároveň vydesinfikovat. Tento sprej máme ve dvou variantách - Cedr pro může a svěží vůně citrusů pro ženy.

Oleje a mazadla na sandál samotný nedoporučuji, protože kůže se vyhladí. Ale na kožený provázek je použít lze. Ten tak krásně změkne a rozhýbe se, a jednodušeji se přizpůsobí chodidlu. 

Pokud víš, že máš jemnější chodidla, tak doporučujeme použít tkanici technickou (z padákové šňůry). Je měkčí, jemná a poddajná už od začátku používání. Méně se natahuje, je stabilnější a má delší životnosti (i uzlík). 

Kožená tkanice má oproti té technické výhodu že se přizpůsobí tvaru a rozměru chodidla - postupně se natahuje a mění tvar vůči chodidlu - obzvlášť, když ji namažeš třeba opalovacím krémem. Její nevýhodou je že se musí, jako každá kůže, rozchodit, než trochu změkne a než je poddajná. A po namočení se kůže trochu rozvolní a je třeba ji zase trochu dotáhnout. 

Vrstvy sandálů jsou slepené voděodolným lepidlem. Takže můžeš procházet i mokrými oblastmi. Do vody a na plavání ale nejsou. Lepidlu to nevadí, ale kůže když nasákne moc a dlouho, tak změkne natolik, že se pustí lepidla a vydá se na svou cestu. 

Když kožené sandály namočíš nebo zmoknou, prosím nech je vyschnout přirozeně pomalu, nikoliv na radiátoru nebo na přímém slunci, to škodí kůži. A následně je ošetři, protože je to přírodně činěná (třísločiněná) kůže a po vyschnutí může od vody znovu ztvrdnout. Proto je potřeba na ni opět stříknout náš přírodní sprej, který ji vyživí, ale i vydesinfikuje. 

Navíc doporučujeme následně, aspoň 1x za měsíc ošetřit sandál pomocí naší péče.

Jednoduše uzlík udělejte nový. Podstatnou sandálů je že jsou soběstačné. Provázky lze měnit a uzlíky lze udělat nové a člověk jde dál.

Nejlepší je kožený uzlík dělat za vlhka, třeba po projití trávou. Ten se pak pěkně utáhne a dotvaruje pod chodidlem.

Uzlík na technické tkanici má delší životnost protože je umělý a jde zatavit. 

Objednávky

Ano, určitě. Na tvůj email, který byl zadán při objednávce, ti přijde potvrzení objednávky, informace o jejím zaplacení a sledování Zásilkovnou. Pokud ti žádný email nepřišel, podívej se ve svém emailovém klientu do složky SPAM. Je možné že tam spadl. A když tam  není, zavolej nám. Je možné že si při vyplnění objednávky udělala překlep a my to opravíme!

Tak i tak se tvé peníze neztratí! Pokud zaplatíš, automaticky se z banky páruje tvá platba. Kartou se spáruje hned a z banky pomocí Variabilního symbolu, který musíš zadat správně!

Pokud uděláš překlep v objednávce tak žádný stres ani emoce 🙂 , napiš nebo zavolej na naše kontaktní udaje na stránce Kontakt a my je společně s tebou opravíme.

Ano, posíláme do celého světa!

Většinu objednávek zasíláme přez Zásilkovnu. Příjde ti sledovací kód do e-mailu s potvrzením objednávky (pokud ne, podívej se do SPAMu). 

Když zavoláš a řekneš nám tvé číslo objednávky, můžeme to s tebou zkontrolovat a nebo i zaslat sledování znovu, ať víš kde balíček je.

Není to možné. Rádi ti ale objednávku pošleme k tobě domů, do práce i na dovolenou. Stačí objednat na našem e-shopu.

Ano určitě, máš právo sandály vrátit do 14 dní bez udání důvodu. Vytiskni formulář pro vrácení, vyplň jej a vlož do krabičky. Pak už jen pošli nebo doruč jakkoliv na naši adresu:

Dave Berg
Botao barefoot s.r.o.
Fráni šrámka 1209/5
70900
Ostrava
Telefon: 771146560
Email: info@tarasandals.cz

Tvou jedinou povinností je, neponičit sandál ani obal. Protože ani ty bys nechtěla dostat ošklivé sandály a ošklivou krabičku. Tak, jak nám je vrátíš, my je budeme posílat dalšímu zákazníkovi. Dává to smysl, že? Mysli na to. Pokud se zákon nezmění, tak bychom ti museli ponížit vrácenou částku o náklady na obal a opravu všeho, co si napáchala.

Neposílej sandály na dobírku ani na sběrné místo. Nebudou vyzvednuty!

Když sandále vrátíš v 14 zákonné lhůtě, nepoškozené a v nepoškozeném obale, vrátíme ti celou částku kterou si zaplatila. Když platíš kartou tak na kartu a když platíš bankovním převodem tak na tvůj účet.