Více z naší cesty

Cesta začíná

Hledali jsme boty lehké, skladné a maximálně univerzální. Po vyzkoušení několika značek barefoot obuvi dostupných na trhu a přetrvávající nespokojenosti se David pustil do studia barefoot bot a záhy jsme vycestovali s vlastnoručně vyrobeným párem pro každého.

Inspirace pro typ sandálů složených ze dvou velmi jednoduchých částí – tedy podrážky a vázání – pochází z mexického kmene Tarahumarů (pokud byste se o nich a o běhání v barefoot obuvi chtěli dozvědět více, doporučujeme knihu Born to Run od Christophera McDougalla).

Indonésie

Naše první sandále prošly zatěžkávací 5 měsíční zkouškou v Indonésii při teplotách až 40 stupňů Celsia a vzdušné vlhkosti v rozmezí 70–99%. Obstály mimo jiné chůzi po rozpáleném betonu, písku, ustály prudké ochlazení a slanou vodu.

Konec a nový začátek

Po příjezdu zpět do Čech jsme přesto usilovně pracovali na jejich technickém zdokonalení a komfortu a sandále jsme nově zkoušeli v horském terénu. Po dvou letech intenzivního nošení a nejrůznějších zátěžových zkouškách, které leckdy přichystal sám život, víme, že tyhle sandály vydrží opravdu všechno.

Sandále předčily ve všech směrech naše očekávání, a protože jim plně důvěřujeme, rozhodli jsme se nabídnout je lidem.

A Vy máte od té doby stále zájem.
Děkujeme za důvěru!

Podívej se na kolekci sandálů →